دستگاه اندازهگیري خودپذیري مغناطیسی KT_10

توسط0
200

bility meter /Conductivity meter-KT-10 S/CSuscepti

این دستگاه جهت اندازه گیری خودپـذیری مغـناطیسی و هدایت الـکتریکی در نمونه های سنگی استفاده می گردد. داده های حاصل از این اندازه گیری در افزایش دقت وارون سازیهای مدلسازی دو بعدی و سه بعدی تاثیر بسزایی دارد و به بهبود کیفیت تعبیر و تفسیر اطلاعات کمک شایانی می کند. سطح خارجی سنسور(حسگر) این دستگاه به دو شکل دایره ای و مستطیلی طراحی شده است که مدلهای مستطیلی شکل آن عمدتا برای اندازه گیری نمونه مغزه های بدست آمده از عملیات حفاری استفاده می شود.

مشخصات عمومی دستگاه:

– بازه قابلیت اندازه گیری: Susceptibility: 0.01×10-3 -1999.99×10-3 SI

Conductivity: 1- 100000 s/m

– دقت اندازه گیری: Susceptibility: 1×10-6 SI

Conductivity: 1 s/m

– قابلیت اندازه گیری در دو سیستم SI و CGS

– نمایشگر LCD 128×۲۴۰

– ورودی و خروجی داده ها: USB و بلوتوث، قابلیت اتصال به GPS از طریق بلوتوث

– حافظه: ۴ گیگا بایت (قابلیت ذخیره ۴۰۰۰ رکورد)

– ۲ باتری قلمی آلکالن یا قابل شارژ

– وزن: ۳۳۰ گرم بهمراه باتری

– دمای کارکرد ۲۰- تا ۶۰ درجه سانتیگراد

– ابعاد :mm30*mm57* mm200

– نرم افزار GeoVeiw : سازگار با تمام نسخه های ویندوز

دستگاه KT-10/KT-10R v2 دارای میکروفون و اسپیکر (بلندگو) می باشد که قابلیت ضبط و پخش یادداشتهای صوتی هنگام اندازه گیری نمونه ها می باشد. این دستگاه همچنین قابلیت اندازه گیری عیار مگنتیت را در نمونه ها دارد.


کنترل کیفیت داده ها:

کاربران برای ارزیابی کیفیت داده ها هنگام اندازه گیری به مقدار متوسط اندازه گیریها و پارامتر انحراف از معیار دسترسی دارند همچنین هنگام استفاده از اسکنر به دو پارامتر مقدار متوسط و مقدار ماکزیمم داده ها دسترسی خواهند داشت. 

قابلیت اسکن نمونه ها

ظرفیت بالای حافظه دستگاه این اجازه را به کاربر می دهد تا بتواند مغزه های بدست آمده از عملیات حفاری را اسکن نماید همچنین این امکان وجود دارد که کاربر بتواند اطلاعات مربوط به هر گمانه و عمق مربوط به هر اندازه گیری و حتی شماره جعبه نمونه ها را قبل از اندازه گیری ثبت نماید.

قابلیتهای نرم افزار GeoView

مدیریت داده ها:

با استفاده از این نرم افزار که اختصاصا برای این سری از دستگاهها تهیه شده است می توان داده های تخلیه شده دستگاههای مختلف را بر اساس تاریخ و شماره سریال دستگاه مدیریت و سازماندهی نمود.

این نرم افزار همچنین با انتقال داده ها به بانک داده های کاربران کمک بسیاری به ایجاد همبستگی و تطابق با دیگر اطلاعات و تعبیر و تفسیر نهایی اطلاعات می نماید.

نرم افزار GeoView با تمام سیستمهای عامل ویندوز اعم از ۳۲ یا ۶۴ بیتی سازگاری دارد.

همانطوریکه در تصویر زیر دیده می شود، داده های قرائت شده همگی با مشخصات تاریخ، زمان، مقدار، نکات ضبط شده صوتی و مختصات مکانی در محلی مناسب جمع آوری شده است. کاربران همچنین در صورت نیاز می توانند ستونهایی را جهت قرار دادن اطلاعات مقابل مجموعه داده ها اضافه نمایند.

نمایش داده ها

این امکان برای کاربران وجود دارد که بازنگری سریعی از داده های برداشت شده داشته باشند به علاوه اینکه امکان نمایش گرافیکی داده ها جهت تفسیر داده های اسکن شده نیز وجود دارد.

نشانگرها بر روی نمای گرافیکی داده ها به کاربر در مکان یابی هر قرائت کمک می کند.

این دستگاه ها بر اساس نوع و مدل آن کارکردها و قابلیتهای مختلفی دارند و امکان ارتقا به مدلهای بالاتر را نیز دارند.


ارتقاء KT-10 /KT-10R v2 به KT-10 Plus /KT-10R Plus v2

در صورت ارتقا KT-10 /KT-10R v2 به KT-10 Plus /KT-10R Plus v2 قابلیت اندازه گیری خودپذیری مغناطیسی کانسنگ آهن تا SI 10 وجود دارد همچنین امکان اندازه گیری عیار آهن فراهم می شود. امکان این ارتقا از طریق نرم افزار GeoView و اتصال دستگاه به اینترنت قابل انجام است.


ارتقاء KT-10 /KT-10R v2 به KT-10 S/C یا KT-10 Plus S/C

پس از اینکه دستگاه KT-10 /KT-10R v2 به KT-10 S/C یا KT-10 Plus S/C ارتقاء پیدا کرد دستگاه قادر خواهد بود بصورت همزمان خودپذیری مغناطیسی و هدایت الکتریکی نمونه سنگها و مغزه های حفاری را اندازه گیری نماید. همچنین پس از ارتقاء به KT-10 Plus S/C دستگاه می تواند عیار کانسنگ آهن را نیز اندازه گیری نماید.


اپلیکیشن GeoVision در محیط اندروید

این اپلیکیشن به عنوان یکی از گزینه های مدل KT-10/KT-10R v2 در دسترس خواهد بود. در اینصورت کاربر قادر خواهدبود بصورت همزمان نمودار پروفایلهای اسکن شده را بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمن خود و یا تبلت مشاهده نماید.

در این محیط امکان مرور داده های برداشت شده و زوم بر روی نمودار و یادداشت کردن نکات بر روی نمودار و داده ها نیز وجود دارد. قابل ذکر است که سیستم عامل اندروید نصب شده بر روی گوشی یا تبلت باید نسخه ۲٫۳٫۳ یا بالاتر باشد.


پد کالیبریشن خود پذیری مغناطیسی

این پد که از جنس هیدروکسید روی-منگنز فشرده شده می باشد برای کنترل عملکرد دستگاه KT-10/KT-10R v2 یا کالیبره کردن مجدد آن بکار می رود. مشخصات پد بشرح زیر است:

مقدار سوسپتیبیلیته : SI 3-10*34

اندازه قطر : ۱۴۵ میلیمتر

ارتفاع : ۷۰ میلیمتر

جرم حجمی : g/cm3 2/2

وزن : kg 65/2

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما