تجهیزات بخش ثقلی

توسط0
129

فالکون

پرعیارکنندههای ثقلی برای بازیابی فلزات گرانبهای درشت دانه و ریزدانه

دستگاه پرعیارکننده ثقلی فالکون مدل L40 به عنوان دستگاه پرعیارکننده ثقلی نیمه ضربه‌ای شناخته می‌شود چرا که امکان دریافت پیوسته خوراک (فید) در زمان کارکرد دستگاه را داشته و تنها در حین سیکل‏های دوره‏ای شستشو، کنسانتره ماده معدنی را تولید می‌کند.

زمان کارکرد در هر جایی از ۵ دقیقه تا چندین ساعت متناسب با عملکرد معدنکاری متغیر است. زمان‌های شستشو عموما کمتر از یک دقیقه هستند چرا که دستگاه پرعیارکننده ثقلی فالکون به سیستم ترمز دینامیکی مجهز شده است و به سرعت ظرف را متوقف کرده و کنسانتره را شسته و مجددا به سرعت کامل عملیاتی باز می‌گردد. تجهیز دستگاه با محرک فرکانسی متغیر، امکان استفاده از آن را در هر مکانی با ۵۰ تا ۲۰۰ G فراهم آورده است.

کاربرد معمول دستگاه پرعیارکننده ثقلی فالکون مدل L40 در بازیابی فلزات گرانبهای آزاد (طلا، نقره، پلاتین و غیره) با استفاده از مدار آسیا است. زمانی که دستگاه توسط چنین مداری راهاندازی می‌شود، باید پرعیارکننده ثقلی بر روی خوراک سیکلون به جای خوراک سرریز تنظیم شود، چرا که امکان بازیابی بالاتر مواد معدنی از طریق فراهم خواهد شد. در خارج از مدار آسیا، امکان استفاده از دستگاه فالکون برای جدایش فلزات گرانبها از نهشته‌های پلاسری و دانه‌ای فراهم خواهد شد. مواد معدنی مورد نظر معمولا در عیارهای خیلی پایین (گرم بر تن) هستند و در حالت مطلوب افزایش عیار تا ۱۰۰۰۰ برابر است.

ویژگی‌های شاخص

ظرفیت: تا ۴۰۰ تن بر ساعت
دارای محرک فرکانس متغیر (VFD) و سیستم ترمز دینامیکی به منظور کاهش قابل توجه در زمان‌های هدر رفت برای متمرکز کردن آب رسانی
طراحی محفظه با درب تخت سبب افزایش مدت زمان فرسایش و کاهش زمان از کارافتادگی شده و سبب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود
استاندارهای به روزرسانی شده برای کنترل سیال‌شدگی سبب افزایش درجه‌ی مدیریت دستگاه شده است.
نیروی گرانشی بالا ( بیشترین میزان در صنعت فرآوری مواد معدنی)، امکان بازدهی و بازیابی بیشتر مواد بسیار ریز را فراهم آورده است.
کاهش مصرف آب؛ به نحوی که تنها بخش مرتبط با قسمت جمع آوری در ظرف، تبدیل به مایع می‌شود.
کاملا خودکار؛ عملکرد تمام اتوماتیک دستگاه سبب کاهش حداکثری مدت زمان هدر رفت و افزایش ایمنی در تغلیظ مواد به بالاترین حد ممکن شده است.

دستگاه پرعیارکننده ثقلی فالکون مدل L40

میز لرزان آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی مدل ویفلی

گروه: جداکننده ثقلی, جدایش ثقلی

میز لرزان آزمایشگاهی مدل ویفلی برای جدایش ثقلی مواد طراحی شده است. نتایج این میز برای طراحی صنعتی مدار ثقلی استفاده می‌شود.

این دستگاه شامل مکانیزم محرکه‏ با قابلیت تنظیم فرکانس و دامنه ارتعاش و روغن‌کاری خودکار، صفحه میز از جنس فایبرگلاس‏، سیستم خوراک‌دهی و توزیع آب شستشو‏، مکانیزم تنظیم شیب، لاندر جمع‌آوری محصول، پایه نگهدارنده و موتور با دوام اروپایی است.

کنترل شرایط آزمایش از جمله فرکانس و دامنه ارتعاش‏، شیب، میزان آب شستشو و نرخ باردهی بسیار ساده و کارامد بود و در حین انجام آزمایش تاثیر آنها قابل مشاهده است. به همین خاطر تعیین شرایط بهینه با این میز در زمان کوتاه و هزینه کم انجام می‌ِشود. در صورت نیاز میز لرزان به همراه دبی‌سنج آب جهت کنترل و اندازه‌گیری آب شستشو و آب همراه پالپ به همراه همزن جهت آماده‌سازی پالپ قابل ارائه است.

ویژگی های شاخص:

مکانیزم مناسب برای تنظیم فرکانس و دامنه
تنظیم راحت و آسان شیب
جمع‌آوری آسان و دقیق چند محصول
تنظیم دقیق آب همراه پالپ و آب شستشو.
قابليت نصب و جابجايي آسان.
بدنه و ساختار نگهدارنده مستحكم.

جیگ

جیگ آزمایشگاهی مدل Denver Selective Mineral

جیگ Selective Mineral شرکت دنور جهت بازیابی مواد سنگین از کانسنگ بدون طبقه‌بندی اولیه و از پالپ با درصد جامد بالا طراحی شده است. به همین خاطر این دستگاه در مدارهای آسیا جهت بازیابی مواد سنگین آزاد شده به طور گسترده استفاده شده است.

برای این منظور محصول آسیا و یا ته ریز سیکلون به این دستگاه منتقل می‌شود. با این روش به علت جلوگیری از خردایش بیش از حد مواد آزاد شده و عدم تولید نرمه کانی‌های سنگین بازیابی کل مدار در حدود ۱۰-۵ درصد افزایش می‌یابد. در این جیگ مکانیزم مکش با اضافه کردن آب در حین بالا آمدن پیستون خذف شده است. بدین ترتیب نرمه باطله به کنسانتره انتقال نیافته و امکان تولید کنسانتره با عیار بالا مهیا شده است.

دانه‌بندی مرسوم در این جیگ زیر شش میلیمتر می‌باشد. جیگ آزمایشگاهی با ساختار مشابه مدل آزمایشگاهی دنور جهت شبیه سازی عملکرد این جیگ طراحی و ساخته شده است. این دستگاه در دو مدل ۱M و مدل ۱۵×۱۰طراحی و ساخته شده است که مناسب برای آزمایش‌های پیوسته و ناپیوسته در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی می‌باشد.

ویژگی‌های شاخص

تنظیم تنظیم راحت و آسان میزان اب، فرکانس و دامنه نوسان
قابلیت رویت کیفیت کنسانتره
قابلیت تنظیم میزان مکش در بستر با تنظیم شیر دوار
قابليت نصب و جابجايي آسان
بدنه و ساختار نگهدارنده مستحكم

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما